22 Kasım 2015 Pazar

Tatlı bir pazar sohbeti

Güneşli bir pazar gününden herkese selamlar :')
Bugün sizlerin de hem twitter hem instagramdan severek takip ettiğinizi düşündüğüm kelebenk ile gerçekleştrdiğimiz sohbeti yayınlayacağım.
Ben yazdığı şeylere, paylaştığı müzik listelerine, kozmetik hastalığını bilgi alışverişine dönüştürmesine hayranım, istedim ki biraz sohbet edelim. O da beni kırmadı :')
Kendisine sorduğum soruları ve onun verdiği yanıtları buraya usulca bırakıyorum, arka planda çalması için ise kendisinin playlistinden bir şarkı koyuyorum:
https://play.spotify.com/user/1199964783/playlist/60doiZIYPqoGHU1v9afmuD

-Sizce bloggerlık bir meslek midir? Bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizin bu dünyaya adım atmanızın bir öyküsü var mı?
Tumblr'ımı (www.kelebenk.net) hala aktif olarak ve severek kullanıyorum. Ama daha çok sevdiğim görsel ve yazıları paylaşıyorum. Twitter'dan önce uzun yıllar hem blog yazdım, hem de çok sayıda blog takip ettim. O zamanlar insanlar çok uzun yazılar yazar, yazılan hemen hemen her şeye de yorum yaparlardı. Sanırım artık ne bu kadar sabrımız, ne de bu kadar vaktimiz var. Aslında artık tam anlamıyla bir blogger değilim. Hala blog yazan insanlara ise gerçekten hayranlık duyuyorum. Blogger'ın tam anlamıyla hakkını vermek için (özellikle orjinal yazılar için) birazcık fazla çalışmak ve üretken olmak gerekiyor bana göre.

-Sizin seçtiğiniz şarkıları yüzlerce insanın işe, okula, eve giderken dinlemeleri, beğenmeleri size ne hissettiriyor? Takipçileriniz için gününüz güzel geçsin şarkısı olarak bize bir şarkı seçer misiniz :)
Ya müzik dendiği zaman hayatımın akan tüm suları duruyor, ben de duruluyorum. Şu anda sadece Spotify'da "Kelebenk Down" listesini bin kişiden fazla insan takip ediyor ve bu gerçekten tek bir odada oturmuş hep birlikte hüzünleniyormuşuz gibi hissettiriyor bana. Birlikte hüzünlenmenin yanında tabii ki mutlu da oluyoruz; o yüzden günümüz güzel geçsin şarkısı da "MisterWives - Riptide" olsun.

-Kitaplığınızda "en iç acıtan", "en güzel duyguları uyandıran" ve okumaktan bıkmayacağınız bir paragrafı bizimle paylaşır mısınız?
En iç acıtan;

"Ey, iki adımlık yerküre 
senin bütün arka bahçelerini 
gördüm ben!" 

Nilgün Marmara

En güzel duyguları uyandıran;

"Sen benim yuvamsın

Yuvanım ben senin."

 Birhan Keskin

Okumaktan bıkmayacağım;

“Sakin ol. Öylece dur. Yaşamdan geç. Kentlerden geç. Sınırları aş. Gülüşlerden geç. Anlamsız konuşmaları dinle, galerileri gez, kahvelerde otur -artık hiçbir yerdesin.”

 Tezer Özlü  -Kitaplığınızın en üst rafındaki baştan 4. kitabın 138. sayfasından bir cümle söyler misiniz? (twitterda böyle bir oyun görmüştüm çok hoşuma gitmişti)
"Doyum söylenmez; ama konuşur ve seni-seviyorum der." Roland Barthes - Bir Aşk Söyleminden Parçalar

-Mesleğinizi icra ederken sizi şaşırtan veya güldüren bir anınız var mı ve psikolog olmak sizin için bir ideal miydi yoksa öylesine mi gelişti?
Çocuklar her gün çok şaşırtıyorlar, mucizenin yeryüzündeki yansımaları bana kalırsa. Bir keresinde yere dökülen arabaları toplamasını istediğim 4 yaşındaki danışanım "3" demişti. Çünkü yerde 3 tane araba vardı ve o da toplamıştı :) Psikoloji bölüm olarak tek isteğim ve hayalimdeki bölümdü. 3 tercihimi de psikoloji alanında yapmıştım ve ilk tercihim olan Koç Üniversitesi'ne de yerleştim. Çok özlüyorum o günleri. Terapist olmaktan çok mutluyum şu anda ama ileri de rüzgar hangi alana savurur hiç bilmiyorum.

 -Ve tabii ki aşk :) sizin için ifadesi nasıldır <3
Aşk, bile bile ladesin en güzel hali. Ezbere bildiğinizi sandığınız yerde, sürprizlerin her seferinde sizi şaşırttığı bir yol.


İçtenliği ve tatlışlığı için kendisine sevgilerimi gönderiyorum^.^
Eğer müzik listelerinden veya instagramında paylaştığı tatlı Sally fotiklerinden bihaberseniz şöyle alalım sizi:
İnstagram kullanıcı adı: kelebenk
Kozmetik paylaşımları için olan hesabı: kelebenkbeauty
Spotify listeleri:
https://play.spotify.com/user/1199964783/playlist/60doiZIYPqoGHU1v9afmuD 
https://play.spotify.com/user/1199964783/playlist/6iEa9Bt7AxZShsCB0e2b7p 
https://play.spotify.com/user/1199964783/playlist/5CyeB2E3SXPV2oqL0zKrHc 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder